Obec Malinovo
Obec
Malinovo
oficiálne stránky obce
Malinovo

Aktuality

Zobrazeno 1-30 z 301
obec

POĎAKOVANIE

Dátum: 24. 1. 2021

Pred pár hodinami sme zatvorili odberné miesta, ďakujeme vám občania za trpezlivosť, kľudný, pokojný a plynulý priebeh skríningu v našej obci, v neposlednom rade ďakujeme testovaciemu kolektívu.
Ing. Edit Valacsai, v.r.
zástupca starostu obce

odberové miesto

Testovanie

Dátum: 24. 1. 2021

Ďakujeme za dnešok a na Vás ostatných sa tešíme opäť zajtra od 08:00 v priestoroch telocvične na ulici L. Svobodu 11. V priebehu dňa sa uvoľňujú termíny na presný čas, v prípade že ste nevyužili objednanie na presný čas máme k dispozícií odberné miesto, bez rezervácie kde sa čaká minimálne na odber.

odberové miesto

TESTOVANIE

Dátum: 23. 1. 2021

U nás v Malinove takto :-)
Príďte, tešíme sa na Vás! Lebo po 27. januári budete môcť vďaka negatívnym výsledkom (veríme) pokojne chodiť do práce, do prírody a aj na poštu.

vírus

Pár užitočných informácií k testovaniu

Dátum: 22. 1. 2021

Milí obyvatelia,
od zajtra začíname testovať, venujte prosím pozornosť týmto informáciám:
-Časový harmonogram má slúžiť predovšetkým na to, aby sme sa na odberných miestach stretávali v čo najmenších počtoch a nevytvárali nekonečné zástupy.
-Miesta ako aj smer pohybu budú riadne vyznačené, v prípade potreby Vám na mieste pomôžu naši dobrovoľníci.
-Postup odberov bude jednosmerný, aby sa znížil počet osôb na jednom mieste. V prípade vytvárania radov pri čakaní na odber je potrebné dodržiavať min. 2 m odstupy.
-Vzhľadom k nepriaznivému počasiu budú odbery prebiehať v interiéri za dodržania príslušných hygienických opatrení (telocvičňa).
-Testovaní obyvatelia si pri vstupe na odberné miesto vydezinfikujú ruky, pristúpia k administratívnemu pracovníkovi, ktorý si zapíše ich identifikačné údaje (nezabudnite si so sebou priniesť občiansky preukaz) a okrem doby vykonania steru budú mať nasadené rúška – testovaná osoba si zloží rúško tesne pred vysmrkaním/vykašľaním (ktoré odberu vzorky predchádza), opäť si rúško nasadí a okamžite sa presunie do priestoru vykonania odberu biologického materiálu. Testovaná osoba si zloží rúško tesne pred odberom biologického materiálu a následne po odbere si ihneď rúško nasadí.
-Biologický materiál odoberie zdravotnícky pracovník.
-Vo vyčlenených priestoroch v okolí odberových miest si testovaný počká na výsledok testovania. Dúfame, že testovanie bude prebiehať plynule, veríme, že tento celoslovenský skríning spoločne dotiahneme do úspešného konca aj napriek náročnej príprave a krátkemu času realizácie.
S pozdravom

Ing. Edit Valacsai, v.r.
zástupca starostu obce

Foto

Novinka - zber polystyrénového odpadu

Dátum: 22. 1. 2021

Vážení občania,
Obec Malinovo v spolupráci s firmou DURAMOL, s.r.o. zabezpečuje na Zbernom dvore obce Malinovo odber odpadov z plastu, konkrétne polystyrénu, odpad z použitých a vyradených obalov z EPS, EPS odpad zo stavebných prvkov zo zatepľovania a izolačné polystyrénové materiály. Prosíme občanov, aby polystyrénový odpad dodali na Zberný dvor Malinovo neznečistený a polámaný na čo najmenšie kúsky nakoľko tento druh odpadu sa bude zbierať do vriec dodaných firmou Duramol. V prípade väčšieho množstva polystyrénu sa prosím informujte vopred u pracovníkov Zberného dvora Malinovo.
Ďakujeme

Slovak Lines

OZNAM - Slovak Lines, a.s.

Dátum: 21. 1. 2021

Vážení občania,
na základe rozhodnutia BSK sa predlžuje prázdninový režim na prímestských spojoch Slovak Lines do odvolania.

Lekárka

OZNAM - všeobecná lekárka

Dátum: 21. 1. 2021

Vážení pacienti,
MUDr. Krivošíková oznamuje, že z dôvodu očkovania zdravotníckeho personálu dňa 22.01.2021 sa neordinuje.
Pre výpadok zdravotníkov v okolitých dedinách zástup je zabezpečený v zdravotnom stredisku v Kráľovej pri Senci č.327, Piatok : 8,00 – 13,00 Kontakty: 02/20 202 080 ambulancia@vitacare.sk, www.vitacare.sk

vírus

UPOZORNENIE

Dátum: 20. 1. 2021

UPOZORNENIE
Chceli by sme upozorniť a požiadať občanov, ktorí sa zaregistrovali a rezervovali si miesto na COVID-19 Ag test,
na viacerých odberných miestach aj v okolitých dedinách, aby si vybrali iba jedno miesto, ktoré je najviac vyhovujúce a ostatné by sme poprosili zrušiť. Môžete tak urobiť cez potvrdzujúci mail, ktorý Vám bol doručený a rezerváciu zrušte, uvoľníte tým miesto pre ďalšieho občana.
Ďakujeme za pochopenie

Ing. Edit Valacsai, v.r.
zástupca starostu obce

vírus

Aktualizované informácie k testovaniu

Dátum: 20. 1. 2021

Vážení občania,
v našej obci sa testovanie uskutoční 23.01. a 24.1.2021
od 8,00 do 12,00 hod., následne od 13,00 do 18,00 hod., (posledný ster o 17,30 hod.), testovanie bude v telocvični (ul. L. Svobodu 11), kde budú tri odberné miesta.
Bližšie informácie nižšie.

vírus

OZNAM - TESTOVANIE

Dátum: 19. 1. 2021

Vážení občania,
v našej obci sa testovanie uskutoční 23.01. a 24.01.2021
od 8,00 do 12,00 hod., následne od 13,00 do 18,00 hod.,
(posledný ster sa bude robiť o 17,30 hod.), testovanie bude v telocvični (ul. L. Svobodu 11), kde budú tri odberové miesta:
- prvé odberové miesto bude bez možnosti registrácie (odporúčame pre tých, ktorí nemajú možnosť registrácie)
- druhé a tretie odberové miesto bude s možnosťou registrácie. Ďalšie informácie o možnosti registrácie a odporúčania doplníme zajtra (20.01.2021)

Ing. Edit Valacsai, v.r.
zástupca starostu obce

vírus

OZNAM - PRETESTOVANIE

Dátum: 19. 1. 2021

Vážení občania,
čaká nás ďalšie testovanie, čo je výzva nielen pre úrad z hľadiska organizácie, ale aj výzva pre všetkých našich občanov, aby sme to spoločnými silami zvládli.

Všetko je v štádiu riešenia s ostatnými štátnymi orgánmi, tak aby sme čo najviac vyhoveli potrebám našich obyvateľov. Taktiež hľadáme možnosti urýchlenia, zjednodušenia postupu pri testovaní na základe skúseností z minulosti či zapojením moderných technológií.

Vyzvali sme aj vás – občanov, ktorí ste ochotní a viete nám byť nápomocní počas testovania. Za to vám vopred ďakujeme.

Budeme vás priebežne informovať o všetkých krokoch, ktoré sa budú v našej obci diať v súvislosti s testovaním.

Zároveň Vám zdieľame dôležité informácie z mimoriadneho vládneho rokovania zo 17. januára 2021.

-zákaz vychádzania sa predlžuje do 7. februára
-pretestovať sa bude potrebné od 18. januára do 26. januára
-od 27. januára bude zavedený prísnejší režim
-do 2. februára sa budeme musieť preukázať negatívnym testom vykonávaným kedykoľvek od 17. januára
-negatívny test nepotrebuje mládeže do 15 rokov a seniori nad 65 rokov, pre nich platí výnimka z testovania
-výsledky plošného testovania oznámi vláda 29. januára. Pre okresy s lepšou epidemiologickou situáciou bude sprísnený lockdown platiť do 2. februára.
V okresoch s horšou situáciou sa budú musieť ľudia testovať opäť, pričom sprísnený lockdown v týchto okresoch potrvá do 7. februára.
-občania s potvrdením od lekára, nie starším ako tri mesiace o prekonaní koronavírusu sa nemusia zúčastniť testovania.

Prosíme vás o porozumenie a zhovievavosť aj pri vybavovaní iných úradných záležitostí, ak by sme nereagovali promptne alebo nevybavili Vašu žiadosť počas tohto obdobia. Situácia je stále vážna, ide o zdravie a bezpečnosť nás všetkých. Preto buďme zodpovední.
S úctou
Ing. Edit Valacsai, v.r.
zástupca starostu obce

obec

Podanie daňového priznania

Dátum: 18. 1. 2021

Vážení občania,
z dôvodu mimoriadnych opatrení vlády SR v podobe obmedzenia pohybu a zákazu vychádzania je Obecný úrad v Malinove pre verejnosť naďalej zatvorený. Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam upozorňujeme daňovníkov obce na niektoré skutočnosti týkajúce sa podávania priznaní k dani z nehnuteľnosti. Zákonom stanovená lehota pre podanie priznania k dani z nehnuteľnosti je do 31.januára 2021 (nakoľko tento deň pripadá na nedeľu, posledný termín na podanie priznania sa presúva na 01.februára 2021).
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

vírus

Výzva pre dobrovoľníkov

Dátum: 18. 1. 2021

Výzva pre dobrovoľníkov,
v súvislosti s testovaním obyvateľov na COVID – 19, obec nemá potrebné personálne kapacity a preto uvítame pomoc dobrovoľníkov, ktorí by nám mohli pomôcť pri organizovaní, zabezpečovaní priestoru testovania ako aj s administratívnymi a technickými prácami. Preto Vás prosíme o pomoc. Ako dobrovoľníci sa môžete prihlásiť prostredníctvom mailu sekretariat@malinovo.sk do 20.01.2021. Do mailu je potrebné uviesť meno, priezvisko, telefónne číslo a mailovú adresu. Momentálne nemáme k dispozícií detailné informácie. Každá pomocná sila nám veľmi pomôže!

S pozdravom
Ing. Edit Valacsai, v.r.
zástupca starostu obce

vírus

Kontinuálne pretestovanie

Dátum: 18. 1. 2021

Vážení občania,
kontinuálne pretestovanie sa v Slovenskej republike koná od 18. januára a potrvá do 26. januára 2021. Každý si môže sám vybrať, kedy a kde sa dá otestovať.
Obec momentálne rieši organizáciu testovania pre občanov.
Priebežne vás budeme o testovaní informovať.
S pozdravom
Ing. Edit Valacsai, v.r. – zástupkyňa starostu obce

Vizualizácia 1

Informácia o vypracovaní štúdie

Dátum: 13. 1. 2021

Vážení občania,
Informujeme Vás, že obec Malinovo dala vypracovať štúdiu rekonštrukcie budovy obecného úradu. Štúdia bola vypracovaná autorom Ing. Ľubošom Suchým a slúži ako podklad na vypracovanie projektu. Prikladáme vizualizácie obecného úradu (zverejnená so súhlasom autora).

sneh

PROSBA

Dátum: 12. 1. 2021

Vážení občania,
chceli by sme Vás poprosiť, aby ste neparkovali na priľahlých parkovacích miestach (pokiaľ sa dá), z dôvodu bezpečného a plynulého odhŕňania snehu.
Ďakujeme za porozumenie

obec

OZNAM - VŠETKY DETSKÉ IHRISKÁ

Dátum: 9. 1. 2021

Vážení občania,
dávame do pozornosti, že všetky detské ihriská a športoviská v obci Malinovo sú až do odvolania zatvorené.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

stromček

KAM S VIANOČNÝM STROMČEKOM?

Dátum: 7. 1. 2021

KAM S VIANOČNÝM STROMČEKOM PO SVIATKOCH?
Vianočné stromčeky je možné odovzdať na zbernom dvore počas otváracích hodín (streda: 13:00 – 18:00, piatok a sobota: 09:00 – 12:00, 13:00 – 18:00). Vianočné stromčeky musia byť kompletne zbavené ozdôb, háčikov, girlánd, svetielok a posekané maximálne na 1m kusy.

obecný úrad

OZNAM - Obecný úrad

Dátum: 7. 1. 2021

Vážení občania,
oznamujeme Vám, že na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 zo dňa 31.12.2020, ktorým sa sprísňujú opatrenia a obmedzuje pohyb obyvateľov z dôvodu zhoršenia pandemickej situácie na území SR, Obecný úrad Malinovo je naďalej pre verejnosť zatvorený.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

obec

PROSBA O SÚČINNOSŤ

Dátum: 7. 1. 2021

Vážení občania,
dávame do pozornosti prosbu o súčinnosť, z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu, Policia SR začala trestné stíhanie pre týranie zvierat v obci Malinovo, kde vo vodnom kanáli v blízkosti zberného dvora, sa na hladine nachádzali plávajúce telá mačky, psa a dvoch šteniatok. Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

Odpad

OZNAM - ODPAD

Dátum: 5. 1. 2021

Vážení občania,
aktualizovali sme pre Vás informácie, ktoré sa týkajú miestneho poplatku za komunálny odpad a miestnych daní.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

Odpad

OZNAM - Harmonogram vývozu 2021

Dátum: 4. 1. 2021

Vážení občania,
dávame do pozornosti ZMENU vývozu dvojtýždňového odpadu na PÁRNY týždeň v roku 2021. Začiatok odvozu BIOODPADU z hnedých nádob upresníme. Harmonogram vývozu + štvortýždňový vývoz komunálneho odpadu nájdete v prílohe.

obec

POĎAKOVANIE

Dátum: 2. 1. 2021

Vážení spoluobčania!
Rok 2020 bol pre nás všetkých náročný. Priniesol výnimočné situácie spojené s ochorením COVID-19, ktoré si vyžadovali výnimočné riešenia, ale aj gestá spolupatričnosti. Veľká vďaka a uznanie patrí všetkým dobrovoľníkom, aktivistom, organizáciám a inštitúciám za ich pomoc pri výrobe a distribúcii hygienických rúšok – ďakujeme občiankam, ktoré počas prvej vlny pandémie dňom i nocou šili ochranné rúška pre obyvateľov obce Malinovo.
Úprimné poďakovanie patrí našim lekárom, zdravotníkom, riaditeľom, učiteľom, pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom školy a škôlky, vedúcim školských jedálni za ich prácu. Všetkým týmto ľuďom, ktorí aj napriek riziku, že ohrozia svoje zdravie vykonávajú svoju prácu svedomito a zodpovedne, patrí obrovské ĎAKUJEME!
Ďakujeme obecnému zastupiteľstvu, súkromným firmám a občianskym združeniam, ktoré neustále pomáhajú v náročných situáciách. Aj počas tejto závažnej situácie sa v spolupráci s dobrovoľníkmi podarilo vytvoriť hodnoty pre našu komunitu či už v oblasti športu, kultúry alebo životného prostredia. Veľmi si ceníme každý humánny čin.
V neposlednej rade ďakujeme Vám, občanom za porozumenie, disciplínu a zodpovedný prístup v tomto období. Veríme, že aj naďalej budeme všetci zodpovední pri dodržiavaní opatrení.
Prajeme všetkým pevné zdravie.
V mene obecného úradu v Malinove
Edit Valacsai,v.r. – zástupca starostu obce

obecný úrad

OZNAM - Obecný úrad

Dátum: 30. 12. 2020

Vážení občania,
na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 807 zo dňa 29.12.2020 si Vám dovoľujeme oznámiť, že Obecný úrad Malinovo bude pre verejnosť aj naďalej zatvorený.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

Vianočný pozdrav

Vianočný pozdrav

Dátum: 22. 12. 2020

Šťastné, radosťou a pokojom naplnené vianočné sviatky, veľa zdravia a úspechov v novom roku. Praje kolektív Obecného úradu Malinovo

smeti

OZNAM - SMETI

Dátum: 22. 12. 2020

Vážení občania,
dávame do pozornosti oznam ohľadom zmeny termínu na úhradu poplatkov za odvoz komunálneho odpadu.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

Vianoce

Pozor na požiare v období Vianoc a nového roka

Dátum: 21. 12. 2020

Vážení občania,
dávame do pozornosti oznam od Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Pezinku, aby ste si dávali pozor na požiare v období Vianoc a nového roka.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

hasiči

OZNAM - OR HaZZ v Pezinku

Dátum: 21. 12. 2020

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Pezinku oznamuje, že vzhľadom na nepriaznivý epidemiologický vývoj a vianočné sviatky upravuje stránkové hodiny podateľne.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

Stavebný úrad

OZNAM - Stavebný úrad

Dátum: 21. 12. 2020

Vážení občania,
spoločný stavebný úrad v Tomášove bude pre karanténu referenta do 31.12. 2020 (štvrtok) zatvorený.

Lekárka

OZNAM - Všeobecná lekárka

Dátum: 18. 12. 2020

Vážení občania,
dávame do pozornosti oznam od MUDr. Krivošíkovej ohľadom dovolenky počas vianočných sviatkov.
Bližšie informácie nájdete v priloženom súbore.

Zobrazeno 1-30 z 301

Úradné hodiny

Obecný úrad Malinovo

Aktuálne úradné hodiny:

OZNAM - Obecný úrad naďalej zatvorený

VÝVOZ TRIEDENÉHO ODPADU + štvortýždňový vývoz komunálneho odpadu 2021

Kalendár vývozu 2021

 

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18
1
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mobilná aplikácia

mobilní aplikace V OBRAZE
Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google Play

App Store