Stavanie mája


27.4.2016
DHZ Malinovo pozýva na tradičné stavanie mája a na následný Majáles, ktorý sa uskutoční 30.4.2016 so začiatkom o 16.00 hod. v malom parku v Malinove. O program sa postará malinovský spevokol, sestry Glebocké a súbor Margaréta.
O občerstvenie je postarané - do tanca vám zahrá živá hudba ALF.
Tešíme sa na vašu účasť. Členovia DHZ Malinovo

Program pre mamy


27.4.2016
pripravili deti zo základnej školy a zo súboru Margaréta a predstavia ho všetkým mamičkám a babičkám na Deň matiek, v sobotu 7. mája 2016 o 15.00 hod. v areáli pri ihrisku. Polhodinku predtým vyštartujú maminy s kočíkmi od RC Família na pochod "1300 krokov pre maminy" až k javisku. Deti vyrábajú pre všetky mamičky darček, ktorý im po programe odovzdajú osobne.
Občerstvenie organizuje RC Família, prispieť môžete aj vy sladkým/slaným koláčikom. Akciu zastrešuje obec Malinovo a sponzorsky podporujú firmy Floril, Bio Rio, Pekáreň Emont, FCSP Malinovo a SignConsulting, s.r.o. Príďte si užiť májové popoludnie a Deň matiek spolu s deťmi.  

Zápis budúcich prváčikov


26.4.2016
Dňa 15. apríla 2016 sa uskutočnil v Základnej škole v Malinove zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok 2016/17. O tom, že záujem o tunajšiu školu z roka na rok stúpa, svedčí aj počet zapísaných detí. Celkovo nastúpi do školy 52 žiakov, ktorí sa budú učiť v dvoch prvých triedach.

Darcovia krvi v apríli


26.4.2016
Poďakovanie patrí pätnástim občanom Malinova, ktorí 15. apríla 2016 odovzdali bezplatne krv:

Ing. Bokrosová Mária, Bartakovics Vladimír, Csenkey Vendelín, Demková Antónia, Gubelová Eva, Kollerová Andrea, Martinská Melinda, Peller Ján, Peller Marek, Peller Juraj, Rapcová Jana, Roll Martin, Ing.Nagy Peter, Oberhauser Richard, Ing. Zsigmondová Gabriela.

Malinovský pohár Nordic Walking


25.4.2016
Nordic Walking 2016Prvé podujatie, organizované samostatne pre Nordic Walkerov v roku 2016 - Malinovský pohár sa uskutočnil 16.4.2016. Malinovský pretek v severskej chôdzi na 5, 10 a 21,1 km si užilo spolu 126 pretekárov. Podujatie je druhým zo šiestich pretekov celoročnej bodovanej Nordic Walking súťaže. Celý deň sa niesol v znamení zdravého pohybu, výživy a zábavy. Úroveň preteku bola vysoká, zúčastnili sa takmer všetci úradujúci majstri Slovenska a viacerí majstri Európy. Na trati nechýbal ani Slovák Andrej Végh, ocenený z Majstrovstiev sveta. Viac informácií a výsledky

Hasiči na pretekoch v Gáni


25.4.2016
Najmladší hasiči znovu s medailami
Najmladší hasiči znovu s medailami
Dňa 23. apríla 2016 sa uskutočnil v Gáni 2.ročník branného preteku, pozostávajúci z desiatich disciplín, ktoré museli deti zvládnuť. Na brannom preteku sa zúčastnilo 26 družstiev, 12 v mladšej kategórii a 14 v staršej kategórii. DHZ Malinovo postavilo tri družstvá, v každej kategórii jedno a plus ešte družstvo našich najmenších – mini družstvo. Obe naše družstvá vyhrali prvé miesto. Viac informácií

Súťažná sezóna hasičov začala úspešne


6.4.2016
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
V sobotu 2.4.2016 sa v Malinove konal 3. ročník jarného branného preteku detí – hasičov. Ukážkové počasie sa postaralo o veľký záujem zo strany súťažiacich. Ich počet totiž prekročil všetky očakávania. Z 12 obcí sa zúčastnilo 26 súťažných družstiev. Svoje zastúpenie mali obce zo Seneckého, Pezinského, i Galantského okresu. Malinovo reprezentovali dve družstvá v kategórii starších detí a jedno družstvo v kategórii mladších detí. Celoročná práca mladých malinovských hasičských nádejí a ich trénerky M. Tanczerovej sa pretavila do dvoch prvých miest a jedného druhého miesta. Viac informácií

Noc s Andersenom


5.4.2016
Malinovskú Noc s Andersenom, na ktorú sa prihlásilo 61 detí, očarili dvaja živí autori a jeden klasik. Branislav Jobus prišiel k nám v deň svojich narodenín a zaujal deti svojou láskavosťou, humorom i spevom. Deti si šuškali, že je to Čech, ale záhoráčtine dobre rozumeli. Jeho knižky s obrázkami maliara Igora Derevenca išli na dračku. Majster Derevenec deti fascinoval, keď pred ich očami namaľoval muflóna Ancijáša ako živého (teda ako v knižke). Viac informácií

Výsledky turnaja v stolnom tenise 2016


28.3.2016
Stolný tenis je v Malinove populárny a pravidelné turnaje majú vysoký štandard. Vďaka patrí hlavnému organizátorovi Ing. Ladislavovi Fazekasovi za perfektnú organizáciu turnajov a tiež sponzorom a podporovateľom za materiálnu pomoc.
V tomto roku bolo na turnaji 16 dospelých účastníkov, medzi nimi dôchodcovia z Bratislavy, ale aj účastník z Francúzka. V mládežníckej kategórii do 15 rokov sa do súťaží zapojili deviati borci. Nálada bola dobrá, bojovalo sa ako o život. Finále dospelých malo vysokú úroveň, dvíhalo obecenstvo zo sedadiel.
Viac informácií

Návraty na pekné miesta II.


21.3.2016
Prvý jarný deň na Žilípe sme privítali malými modrými fialkami a opravenými zariadeniami, ktoré všetci môžeme využívať.

Opravy previedla firma Jána Pilinského z prostriedkov, ktoré získalo OZ Pro Eberhard ako odmenu z Nadácie Ekopolis za najlepší projekt roka. Celkový dojem môžu ešte vylepšiť nové nátery altánku, lavičiek a ostatných komponentov. Po sviatkoch pozývame na brigádu všetky ochotné ruky; ak sa nám spoločne podarí uchrániť miesto pred vandalmi, po celý rok sa budeme tešiť z pekných miest pri rieke.Opýtajte sa / Napíšte nám

Vážení priatelia, z tohto miesta môžete odoslať starostke a poslancom OZ svoj nápad, názor alebo otázku. Na všetky budeme priebežne odpovedať. Témy, zaujímavé a podnetné pre širokú verejnosť, budeme sprístupňovať v rubrike Z vašej pošty.

Z vašej pošty

bullet
Dobry den,
na zaciatok pochvala za zmenu organizacie dopravy na ulici Visnova. Dalej prosim odpoved na otazky:
1. je prosim mozne zmenit/upravit spomalovak na Visnovej ulici? Je sikmy a navyse dost vysoky, mnoho aut ma problem prejst nim.
2. na uliciach Visnova, Jahodova, Broskynova sa v poslednej dobe vo vecernych hodinach pomerne casto vyskytne problem s verejnym osvetlenim. Svetlo nesvieti vobec, na ostatnych uliciach, ako aj na hlavnej ceste je osvetlenie funkcne. O nefunkcnosti osvetlenia nie su informacie na stranke. Mate informacie o vypadkoch?
Dakujem za odpovede.
Rado

Dobrý deň,
Ďakujem za informácie.  Naši externí pracovníci preverili skutkový stav, zistené závady boli odstránené a verejné osvetlenie by už malo fungovať bez problémov, k spokojnosti občanov tam bývajúcich. Čo sa týka spomaľovača na Višňovej ulici, po konzultácii s odborníkmi  Vás budem informovať.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekný deň p. starostka,
zo strany Pezinka starostovia obcí navrhujú nový spôsob dopravy električkou, hoci majú v tých obciach vlaky, čo Malinovo nemá a cesty ráno sú neskutočne upchaté. Aké návrhy má obec Malinovo, keď dovolila takú neskutočnú výstavbu ako sú Tri vody a NEZABEZPEČILA INFRAŠTRUKTÚRU K TOMU PRINÁLEŽIACU? Vy necestujete na 8mu hodinu do Bratislavy však pani starostka? Nečinnosť v tejto sfére považujeme za výsmech občanov Malinova, ktorých záujmy máte zastupovať.
S pozdravom Eva Krištofiaková


Dobrý deň,
výstavba v Malinove prebieha tak, ako bola schválená v územnom pláne obce. Cestná doprava je problematická a je záťažou pre cestujúcich občanov. Bohužiaľ, nie je to len výstavbou v Malinove, ale i výstavbou v okolitých obciach. Cestnú dopravu na regionálnych cestách II. a III. triedy, ktoré sú vo vlastníctve BSK, obec nevie vyriešiť. Po vybudovaní obchvatu obce Most pri Bratislave, s ktorým sa má začať v tomto roku,  sa premávka cez Malinovo iste uvoľní. Len pre informáciu som si dala pred tromi týždňami urobiť malý prieskum. V čase od 06.00 do 09.00 hodiny na Bratislavskej ulici bolo napočítaných 1691 áut (autobusy, nákladné autá, osobné autá) smerom na Most pri Bratislave, z toho 250 išlo z Troch vôd, čo znamená, že cez Malinovo prechádzajú autá aj zo Zálesia, Ivánky pri Dunaji a od Tomášova a ostatných obcí.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
k príspevku o zdravotníctve by som aj ja rada pridala pár slov. Určite som za to, aby v dedine zdravotné stredisko bolo pacientom k dispozícii 5 dní v týždni a z toho aj niektoré dni v poobedňajších hodinách. Po nedávnom zážitku by som uvítala aj mladší, pružnejší a schopnejší zdravotnícky personál (doktor aj sestrička). Pacientov zdravotný stav treba riešiť s veľkou vážnosťou a nie tipovať ako v lotérii. Čo nasvedčuje tomu, že si už naozaj zaslúžia odpočinok na dôchodku a nie „liečiť“ pacientov. Preto by som poprosila pani starostku, aby sa táto záležitosť začala riešiť.
Ďakujem
K.H.


Dobrý deň,
ako som už napísala, obec nemala zatiaľ dôvod riešiť rozšírenie ordinačných hodín v zdravotnom stredisku. Určite budem tieto návrhy konzultovať s pani doktorkou. Už dlhšiu dobu hľadám možnosti na vyriešenie nových priestorov pre zdravotné stredisko a dúfam, že sa nám to podarí. Obec prenajíma priestory lekárom, ale riešiť vek zdravotníckeho personálu jej neprináleží.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekný deň,
rád by som sa informoval, kde má byť postavená Billa, nakoľko na stránkach trivodymalinovo je informácia, že už sa začalo s výstavbou. Ďakujem.
Milan

Dobrý deň,
Billa má byť postavená za zákrutou z Mostu pri Bratislave do Malinova  (Božia muka) a bude sa nachádzať v katastri Most pri Bratislave.
Eva Godová,
starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, kedy bude mať aj naša dedina zdravotné stredisko celých 5 dní v týždni k dispozícii. Sme dosť veľká dedina, aby tu doktori boli pre nás celý týždeň, poprípade by som už aj doktorov pomenila, nakoľko už sú v dôchodkovom veku.
Ďakujem, Zuzana


Zatiaľ neboli žiadne podnety občanov na úpravu ordinačných hodín obvodného lekára v Malinove. Budeme priebežne zisťovať, aká je situácia v ordinácii obvodného lekára.
Starostka obce Eva Godová
bullet
Dobrý deň,
rád by som sa opýtal, kto je zodpovedný za obecné osvetlenie. Už asi dva mesiace na ulici Okružná nesvieti resp. preblikuje verejné osvetlenie(konkrétne medzi RD č.12 a 13. Viete tento problém prosím v dohľadnej dobe vyriešiť? Ďalej by som sa rád opýtal, či nie je možné zo strany obce vyriešiť-opraviť poprepádanú cestu a vysoké spomaľovače na Okružnej ulici. Už niekoľkokrát sa mi podarilo poškodiť auto pre neprimerané nábehy na spomaľovače tzv. retardéry. Zámková dlažba je poprepádaná a keď pozorujem autá jazdiace na tejto ulici určite nie som sám ktorý má s týmto nedostatkom problém....
ďakujem za odpoveď

Fabo
Miestna komunikácia na Okružnej ulici bola vybudovaná a skolaudovaná na základe PD. Čo sa týka samotnej miestnej komunikácie (priehlbiny na MK) toto bude obec zabezpečovať priebežne v tomto roku na základe posúdenia odborníkom.
Starostka obce Eva Godová
bullet
Dobrý deň,
úprava časti Športovej ulice mala byť definitívne daná do poriadku (položený asfalt) v mesiacoch september-október 2015. Nič sa nedeje. Prosím o odpoveď.


Po dohode s investorom lokality Zátoňská -  Športová sa úprava povrchu miestnej komunikácie na Športovej ulici vykoná do konca mesiaca apríl 2016. Tento termín je už definitívny.
bullet
Dobrý deň,
v mene viacerých rodičov v lokalite troch vôd si Vás dovoľujeme požiadať o vybratie niekoľkých stromčekov - myslím že sú to borievky, ktoré sú na začiatku a na konci vstupu do lokality Tri vody a to z dôvodu neprehľadnej situácie na križovatke, čo môže viesť k vážnej nehode. Najhoršie je to pri výjazde z lokality Tri vody smerom do obce, kedy vodič zbadá chodca na prechode na poslednú chvíľu, a to práve kvôli týmto stromčekom. Som rád, že stromčeky a iná zeleň sa vysádza, ale nesmie to ísť na úkor bezpečnosti. Prosím o riešenie tejto situácie.
Ďakujem.

Soska

Dobrý deň,
Vašu požiadavku som preposlala vlastníkovi na riešenie.
Eva Godová, starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem stavať rodinný dom na Záhradnej ulici a v rámci vybavovania stavebného povolenia som v októbri od Kanalizácia M+M obdržala tlačivo Žiadosť o vyjadrenie k územnému, stav. konaniu. Na tomto tlačive je uvedená veta: Pripojenie na kanalizáciu je podmienené poplatkom 1000 € na rekonštrukciu a rozšírenie ČS v obciach Malinovo a Most pri B. Zároveň som od nich dostala tlačivo Žiadosť o obhliadku nehnuteľnosti pred kolaudáciou RD a jednou z príloh k tejto žiadosti je aj potvrdenie o zaplatení príspevku 1000 € na rek. a rozšír. ČOV. Môj pozemok sa nachádza na Záhradnej ul. v Malinove a moji rodičia už raz zaplatili za všetky inž. siete vrátane kanalizácie. Odhliadnuc od toho, je to v poriadku? Môžte sa mi k tomu vyjadriť? Tieto 2 tlačivá mám k dispozícii a predložím ich v čo najkratšom čase.
Szemanová

Vážená pani Szemanová,
v súčasnosti Kanalizácia M&M nevydáva kladné stanovisko k pripojeniu sa na verejnú kanalizáciu z dôvodu prekročenia jej kapacity. V predchádzajúcom období bolo možné za finančné prostriedky získané od žiadateľa za pripojenie k verejnej kanalizácií (1 000 €) vykonať také úpravy a opravy technologického zariadenia kanalizačnej siete, ktoré umožnili týchto žiadateľov k verejnej kanalizácii pripojiť. V súčasnej dobe to už nie je možné, pretože sa vyžaduje rozsiahlejšia rekonštrukcia ČOV v Moste pri Bratislave.
Čo sa týka Vašej otázky (že Vaši rodičia zaplatili za všetky inžinierske siete), oni zaplatili za ich vybudovanie a nie za ich prevádzku. Každý jednotlivý vlastník pozemku uzatvára zmluvu o odvádzaní splaškových vôd individuálne a v rôznych časových odstupoch a teda aj možnosť/nemožnosť pripojenia k verejnej kanalizácií sa posudzuje individuálne. V prípade, že nedostanete kladné stanovisko k pripojeniu sa ku kanalizácií, môžete požiadať o odkanalizovanie stavby zriadením vlastnej žumpy.
S pozdravom
Eva Godová
starostka obce
bullet
Dobrý deň,
konečne je na stránke obce zoznam všetkých firiem a remesiel, ktoré sú v obci k dispozícii. Keď sme tu kedysi stavali a hľadali remeselníkov na rôzne práce, človek z obce nám tvrdil, že máme smolu, že v obci žiadne firmy ani remeselníci nie sú! Ponúkal predražené firmy (zrejme aj s jeho "províziou"), s ostatnými sa pokúšal dojednávať lacnejší materiál a stav.postupy, ktorými stavbu znehodnocoval. Čo dodať. Nepodarok sa nájde všade. Pritom dnes máme s remeselníkmi z obce dobrú skúsenosť a môžeme ich určite odporučiť.

bullet
Dobrý deň, tieto otázky sú priamo na p. starostku:
Ste starostka len "Staromalinovčanov a starého Malinova", alebo aj nás nových? Tieto otázky majú na Vás viacerí obyvatelia novej lokality pri SOŠ. V mesiaci september bolo stretnutie na ul. Broskyňová, kde sa preberala otázka osadenia nových dopravných značiek, nakoľko sa tu už postavilo značné množstvo RD, pribudli noví obyvatelia, ktorí majú deti a autá. Asi nepoznáte dopravnú situáciu na ul. Višňová, Broskyňová a teraz aj Jahodová a Bazová, ale asi sa čaká, kedy sa stane dopravná nehoda na uvedených uliciach z dôvodu, že podľa Vášho vyjadrenia obec NEMÁ na osadenie nových dopr. značiek. Asi si to neuvedomujete, nakoľko tu nebývate a podľa všetkého ani nemáte záujem o riešenie situácie obyvateľov uvedených ulíc, ale tieto dopravné značky sú potrebné, aby nedošlo k DN alebo zrážkam áut s deťmi. Takže Vaše vyjadrenie, že obec nemá peniaze (cca 20 € za 1 značku) sú smiešne, nakoľko aj my platíme dane a zdravie našich detí a hodnota áut je vyššia ako spomínaná suma za značku - napr. skúste spraviť o 1 minútu kratší ohňostroj a budú peniaze aj pre obyvateľov nových štvrtí. Pravdepodobne sa táto otázka tu na webe neobjaví, ale tieto otázky sú medzi susedmi dotknutých ulíc a nič príjemné o "riešení a Vášho postoja k tejto otázke" z rozhovorov nevyplýva. Ak sa tu vyjadríte, prosím ale priamo : budú značky, nebudú značky.
Ďakujeme,
platcovia daní obci Malinovo.


Dobrý deň,
som starostkou obce Malinovo a nepoznám výraz "Staromalinovčania a noví občania" ale občania Malinova.
Na základe požiadavky niekoľkých občanov z Broskyňovej ulice ohľadom dopravných značiek sa uskutočnilo stretnutie občanov 17.9.2015 aj za prítomnosti zástupcu Dopravného inšpektorátu v Senci. Všetky pripomienky od občanov sa prejednali a v priebehu niekoľkých dní mi zo strany občanov boli doručené na OcÚ. Spracúva sa projekt dopravného značenia - doplnenie podľa pripomienok občanov tam bývajúcich, následne sa dáva odsúhlasiť na Dopravný inšpektorát v Senci a potom sa objednávajú dopravné značky a vykoná sa ich osadenie. Celý proces je už rozbehnutý a bude i dokončený, čiže dopravné značky budú. Čo sa týka môjho vyjadrenia, že "obec nemá na osadenie nových dopravných značiek", moje vyjadrenie bolo o tom, že obec síce má už spracovaný projekt dopravného  značenia pre celú obec, len jeho realizácia sa nezačala, pretože je to aj o finančných možnostiach obce. Môžem Vás ubezpečiť, že realizovanie dopravného značenia v celej obci sa bude robiť postupne, nakoľko obec rieši a financuje už rozbehnuté akcie ako napr.: nová Materská škola, výstavba zberného dvora, kamerový systém, nová budova základnej školy a pod.
Ďakujem Vám za Vaše otázky.

S pozdravom
Eva Godová
bullet
Dobrý deň,
na obecnej webovej stránke som sa dočítala o získaní dotácie na rozšírenie materskej škôlky, preto by som sa rada informovala, aké deti budú prijaté do tejto MŠ, odkedy bude fungovať a v akej lokalite sa bude nachádzať. Za odpoveď vopred ďakujem.

Stanislava  Iróová

Dobrý deň pani Iróová,
áno, obec Malinovo dostala dotáciu na výstavbu modulárnej Materskej škôlky pre 50 detí, ktorá bude postavená na ulici Višňová (zelený pás). V súčasnosti prebieha spracovanie PD pre stavebné povolenie, nasleduje verejné obstarávanie pre výber dodávateľa a samotná výstavba, ktorá má byť ukončená v roku 2016. Otvorenie by malo byť v septembri 2016 za predpokladu, že všetko bude prebiehať tak, ako je plánované. Podmienky prijatia detí do MŠ budú rovnaké, aké platia v súčasnosti.   
Eva Godová
starostka obce
bullet
Prosím Vás kedy bude dokončená povrchová úprava cesty na Športovej ulici pri novej výstavbe?
Soňa Pavlíková

Úprava časti Športovej ulice bude definitívne daná do poriadku (položený asfalt) v mesiacoch september-október 2015.
Eva Godová
starostka obce
bullet
Dobrý deń,
opakovane prosíme vedenie obce o pomoc pri riešení neupravených pozemkov na konci Hviezdnej ulice. Pozemky majú svojich majiteľov, napriek tomu je tam neuveriteľne vysoká burina a dokonca už aj náletové porasty. Je to semenište hlodavcov, ktorí sa potom voľne pohybujú po okolí. Za pomoc ďakujeme. Obyvatelia Hviezdnej ulice

Obec Malinovo 17.7.2015 vyzvala vlastníkov pozemkov na Hviezdnej ulici o odstránenie zaburinenia pozemkov s termínom do 31.7.2015. Po kontrole 7.8.2015 sme zistili, že až na troch vlastníkov boli pozemky pokosené a preto 10.8.2015 obec Malinovo požiadala Okresný úrad ŽP v Senci o doriešenie tejto situácie.
Eva Godová
starostka obce
bullet
Vazena obec,
Vasim rozhodnutim zamedziť vytváraniu skládok a predchádzať znečisťovaniu ulíc tak, že všetky kontajnery na triedený odpad sústredíte z ulíc na zberný dvor v areáli Agro Malinovo, ste s vanickou vyliali aj dieta. Silne mi to pripomina tresty kolektivnej viny s oblubou pouzivene najma v zakladnych skolach - vyrusovali ste - tak zostane cela trieda po skole. Vasim rozhodnutim sposobite taky stav, ze triedenie odpadu sa znacne znizi - vacsine ludom sa totiz neoplati chodit na opacny koniec obce kvoli troche odpadu a vyhodia to do svojich smetnych kontanjnerov. A to urcite neni cielom separacie- alebo je? Urcite by pomohlo castejsie vyprazdnovanie dnesnych verejnych kontajnerov na separovany zber - najme v tych lokalitach (napr. Visnova), kde sa odpad kopi viac. Co Vy nato? Je to len trochu viac namahy od obce a efekt zaruceny.
Dufam ze nejaky mravokarca moj prispevok (nesuhlasny so stanoviskom OBCE) nevymaze a zverejni ho na tejto staranke v plnom rozsahu aby sa mohli k danej problematike vyjadrit aj ini obcania.

Magal

Vážený pán Magal,
v tejto rubrike vždy uverejňujeme rozličné názory, aj ten váš. Kontajnery budú umiestnené na zbernom dvore dovtedy, kým si ľudia neodvyknú hádzať do nich a k nim balíky netriedeného komunálneho odpadu. Kontajnery s triedeným papierom sa z obce vynášajú raz do týždňa, ale dva-trikrát týždenne pracovníci OcÚ zbierajú a vynášajú práve tú nahádzanú zmes odpadkov, hoci majú iné pracovné povinnosti. Zberný dvor, otvorený štyri dni v týždni, je plne vyťažený - občanom sa oplatí vyniesť tam triedený odpad najmä kvôli čistote a poriadku vo svojich domoch a v obci. V súvislosti s novým zákonom o odpadoch (platiť bude od januára 2016) obec zvažuje aj umiestnenie nádob na triedený odpad do každej domácnosti.
bullet
Vážení priatelia, v tejto rubrike uverejňujeme - tak ako je to uvedené v záhlaví - otázky a podnety, ktoré sú zaujímavé pre širokú verejnosť. Všetky číta starostka obce a poslanci. Odpovedať priamo pisateľovi je možné, ak uvedie svoju spiatočnú adresu.

Reklama

Na tomto mieste môže byť logo a reklama Vašej firmy. Informácie na email.