Rozprávkový deň detí


24.5.2016
Rodinné centrum Família, obec Malinovo a spoločenské organizácie obce pripravili deťom k sviatku Rozprávkový les. Červená čiapočka, Tri prasiatka, Popoluška a ďalšie rozprávkové postavičky čakajú na deti v areáli pri poľovníckej chate v sobotu, 4. júna 2016 od 15.00 hod. Prekvapením budú aj sprievodné atrakcie - kúzelník, skákací hrad, balónová šou a prehliadka hasičských áut. Nenechajte si ujsť zábavné popoludnie, pripravené s láskou a starostlivosťou mamičiek. Aj vy môžete prispieť k občerstveniu detí svojím koláčikom či inou pochúťkou. Podujatie sponzorsky podporujú známe firmy ako Wiky, Floril, Bio Rio, Pekáreň Kvetoslavov, Čokoláda Koller, ale aj Bistro a Jana Fitness Koncept. Letáky vytlačila firma Juice.
fileDeň detí 2016 - plagátik (426 KB)  

Druhý školský Majáles


16.5.2016
Učitelia a rodičia Základnej a Materskej školy v Malinove aj tento rok usporiadali pre rodičov a priateľov školy 2. Majáles dňa 14. mája 2016 v Kultúrnom dome v Malinove. Pripravili bohatý kultúrny program, večeru a tombolu. Výťažok z plesu bude venovaný deťom ZŠ a MŠ v Malinove.

Program pre mamy


10.5.2016
pripravili deti zo základnej školy a zo súboru Margaréta a v krásnom májovom počasí ho predstavili všetkým mamičkám a babičkám na Deň matiek. Podľa účasti mamičiek a ich spokojnosti sa program pre mamy určite v obci ujme.

Rodinné centrum Família zorganizovalo pre všetkých občerstvenie - mamy napiekli koláčiky, pripravili nátierky, pekáreň Kvetoslavov ako sponzor poskytla chlebíky, FCSP Malinovo prispel džúsikmi pre deti a krásny darček - koláčik v tvare srdiečka pripravila pre maminy a babičky firma Floril. Akciu podporila starostka a obec Malinovo, ďalej firma Sign Consulting, s.r.o. a predajňa Bio Rio.

Zápis budúcich prváčikov


26.4.2016
Dňa 15. apríla 2016 sa uskutočnil v Základnej škole v Malinove zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok 2016/17. O tom, že záujem o tunajšiu školu z roka na rok stúpa, svedčí aj počet zapísaných detí. Celkovo nastúpi do školy 52 žiakov, ktorí sa budú učiť v dvoch prvých triedach.

Darcovia krvi v apríli


26.4.2016
Poďakovanie patrí pätnástim občanom Malinova, ktorí 15. apríla 2016 odovzdali bezplatne krv:

Ing. Bokrosová Mária, Bartakovics Vladimír, Csenkey Vendelín, Demková Antónia, Gubelová Eva, Kollerová Andrea, Martinská Melinda, Peller Ján, Peller Marek, Peller Juraj, Rapcová Jana, Roll Martin, Ing.Nagy Peter, Oberhauser Richard, Ing. Zsigmondová Gabriela.

Malinovský pohár Nordic Walking


25.4.2016
Nordic Walking 2016Prvé podujatie, organizované samostatne pre Nordic Walkerov v roku 2016 - Malinovský pohár sa uskutočnil 16.4.2016. Malinovský pretek v severskej chôdzi na 5, 10 a 21,1 km si užilo spolu 126 pretekárov. Podujatie je druhým zo šiestich pretekov celoročnej bodovanej Nordic Walking súťaže. Celý deň sa niesol v znamení zdravého pohybu, výživy a zábavy. Úroveň preteku bola vysoká, zúčastnili sa takmer všetci úradujúci majstri Slovenska a viacerí majstri Európy. Na trati nechýbal ani Slovák Andrej Végh, ocenený z Majstrovstiev sveta. Viac informácií a výsledky

Hasiči na pretekoch v Gáni


25.4.2016
Najmladší hasiči znovu s medailami
Najmladší hasiči znovu s medailami
Dňa 23. apríla 2016 sa uskutočnil v Gáni 2.ročník branného preteku, pozostávajúci z desiatich disciplín, ktoré museli deti zvládnuť. Na brannom preteku sa zúčastnilo 26 družstiev, 12 v mladšej kategórii a 14 v staršej kategórii. DHZ Malinovo postavilo tri družstvá, v každej kategórii jedno a plus ešte družstvo našich najmenších – mini družstvo. Obe naše družstvá vyhrali prvé miesto. Viac informácií

Súťažná sezóna hasičov začala úspešne


6.4.2016
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
V sobotu 2.4.2016 sa v Malinove konal 3. ročník jarného branného preteku detí – hasičov. Ukážkové počasie sa postaralo o veľký záujem zo strany súťažiacich. Ich počet totiž prekročil všetky očakávania. Z 12 obcí sa zúčastnilo 26 súťažných družstiev. Svoje zastúpenie mali obce zo Seneckého, Pezinského, i Galantského okresu. Malinovo reprezentovali dve družstvá v kategórii starších detí a jedno družstvo v kategórii mladších detí. Celoročná práca mladých malinovských hasičských nádejí a ich trénerky M. Tanczerovej sa pretavila do dvoch prvých miest a jedného druhého miesta. Viac informácií

Noc s Andersenom


5.4.2016
Malinovskú Noc s Andersenom, na ktorú sa prihlásilo 61 detí, očarili dvaja živí autori a jeden klasik. Branislav Jobus prišiel k nám v deň svojich narodenín a zaujal deti svojou láskavosťou, humorom i spevom. Deti si šuškali, že je to Čech, ale záhoráčtine dobre rozumeli. Jeho knižky s obrázkami maliara Igora Derevenca išli na dračku. Majster Derevenec deti fascinoval, keď pred ich očami namaľoval muflóna Ancijáša ako živého (teda ako v knižke). Viac informácií

Výsledky turnaja v stolnom tenise 2016


28.3.2016
Stolný tenis je v Malinove populárny a pravidelné turnaje majú vysoký štandard. Vďaka patrí hlavnému organizátorovi Ing. Ladislavovi Fazekasovi za perfektnú organizáciu turnajov a tiež sponzorom a podporovateľom za materiálnu pomoc.
V tomto roku bolo na turnaji 16 dospelých účastníkov, medzi nimi dôchodcovia z Bratislavy, ale aj účastník z Francúzka. V mládežníckej kategórii do 15 rokov sa do súťaží zapojili deviati borci. Nálada bola dobrá, bojovalo sa ako o život. Finále dospelých malo vysokú úroveň, dvíhalo obecenstvo zo sedadiel.
Viac informácií

Návraty na pekné miesta II.


21.3.2016
Prvý jarný deň na Žilípe sme privítali malými modrými fialkami a opravenými zariadeniami, ktoré všetci môžeme využívať.

Opravy previedla firma Jána Pilinského z prostriedkov, ktoré získalo OZ Pro Eberhard ako odmenu z Nadácie Ekopolis za najlepší projekt roka. Celkový dojem môžu ešte vylepšiť nové nátery altánku, lavičiek a ostatných komponentov. Po sviatkoch pozývame na brigádu všetky ochotné ruky; ak sa nám spoločne podarí uchrániť miesto pred vandalmi, po celý rok sa budeme tešiť z pekných miest pri rieke.Opýtajte sa / Napíšte nám

Vážení priatelia, z tohto miesta môžete odoslať starostke a poslancom OZ svoj nápad, názor alebo otázku. Na všetky budeme priebežne odpovedať. Témy, zaujímavé a podnetné pre širokú verejnosť, budeme sprístupňovať v rubrike Z vašej pošty.

Z vašej pošty

bullet
Dobrý deň,
chcel by som sa Vás spýtať, či sa do budúcnosti neplánuje z Agátovej ul. jednosmerka. Ľudia parkujú na chodníkoch a niekedy je problém sa vyhnúť oprotiidúcim vozidlám. Ďakujem.


Ďakujem za podnet, budeme sa týmto návrhom zaoberať.

S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň, jedným z bodov OZ bude cyklotrasa - náučný chodník Záleský most - Hviezdna ulica. Dúfame, že sa bude venovať pozornosť aj stavu pozemkov medzi Hviezdnou ulicou a Drieňovou ulicou. Ide o neskutočne zanedbané 3 alebo 4 pozemky už s náletovými stromami, burinou aj odpadom. Zároveň by sa mala venovať aj pozornosť vodeniu psov, podotýkame, že psov veľkých, dokonca bojových plemien bez vodítka a náhubku. Už opakovane došlo k napadnutiu týmito psami iných psov, dokonca aj dieťaťa. Prosíme o riešenie tohto stavu skôr, ako príde k  tragédii.
Obyvatelia Hviezdnej ulice

Dobrý deň,
každý majiteľ pozemku je povinný sa oň v zmysle zákona č.220/2004 Z.z o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy riadne starať. Tak ako každý rok, aj v tomto roku sme vyzvali majiteľov zaburinených pozemkov na odstránenie nežiaduceho stavu na ich pozemkoch do určitého termínu. V prípade, že tak neurobia, postupujeme celú záležitosť na riešenie odboru pozemkového a lesného OÚ v Senci. Každý majiteľ psa je povinný sa riadiť zákonom č.282/2002 v znení neskorších predpisov.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
výstavba novej ZŠ a MŠ nepochybne rodičov poteší, ale naozaj sa nenašiel vhodnejší pozemok ako vtesnať ich na pásik peknej zelene pred vstupom do záhradickej školy? Nebolo vhodnejšie postaviť ich na Troch vodách - kde by deti mohli prísť do školy aj samé a peši? Nevieme si predstaviť raňajšiu a poobedňajšiu premávku na Višňovej s výjazdom na Bratislavskú potom, čo tam budú škola + škôlka otvorené. Je to trochu nepraktické pre Tri vody aj pre rodiny na opačnej strane obce - Adyho ul atď. Viem, že je to už teraz asi bezpredmetné, ale je to tak isto ťažkopádne riešenie, ako dovoliť postaviť sklady a frekventované stavebniny doprostred zastavanej časti obce (Horváth), kým na jej druhom konci v smere na Tomášov podobné už postavené objekty zívajú prázdnotou. Ale inak v pohode, treba zastupiteľstvo tiež pochváliť, že konečne vyriešilo zberný dvor demokraticky - pre všetkých obyvateľov obce. Zdravím.


Dobrý deň,
obec po zvážení všetkých možností na výber pozemku pre účely výstavby novej budovy základnej školy sa rozhodla pre jediné možné riešenie. V tomto areáli bude umiestnená iba základná škola, do ktorej bude prístup z areálu internátu. Popri oplotení tohto pozemku na Višňovej ulici bude vybudovaný chodník pre peších a v areáli internátu SZŠ budú vytvorené parkovacie miesta. Škola bude slúžiť deťom z celého Malinova. Stavebniny Horváth a WIKY sú umiestnené v časti, ktorá je určená územným plánom obce na podnikanie. Ich umiestnenie bolo takto schválené práve preto, aby nezasahovali do zastavanej časti Troch vôd. Na Tomášovskej ulici sú objekty vo vlastníctve Agro Malinovo, ktoré má s nimi podnikateľský zámer.   

S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Tých 19 ušľachtilých pekných stromov pred záhradníckou školou je skutočne veľká finančná a najmä estetická škoda.

Dobrý deň,
úprimne mi je ľúto každého stromu, ktorý musí byť vyrúbaný, ale pri všetkej snahe umiestniť budovu Základnej školy tak, aby sme výsadbu zachovali, to nebolo možné. Je samozrejmosťou, že priebežne sa pripravuje plán náhradnej výsadby drevín a úpravy areálu školy osobou odborne spôsobilou, aby sme zabezpečili dostatok zelene v tejto časti obce.

S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekny den, pani starostka,
chcel by som sa informovat, ci sa neplanuje prepojenie chodníkom medzi obcami Malinovo a Most pri Bratislave?
Dakujem Johan


Áno, túto otázku som konzultovala aj s obcou Most pri Bratislave a dohodli sme sa, že projekt chodníka spájajúceho obidve obce (katastre) budeme riešiť, čo znamená spracovanie geometrického plánu, riešenie vlastníckych vzťahov, stanoviská  BSK a Regionálnych ciest atď. A v neposlednom rade zabezpečiť financie na realizáciu.   

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Chcem sa opytat, ako je mozne riesit situaciu s "neprisposobivymi" psickarmi, nakolko je ulica Vrbova a prilahle ulice posiate mega velkymi vykalmi (vratane cesty a chodnikov). Doteraz tu tento problem nebol, ale pristahovalo sa do jedneho domu asi 6 velkych dospelych psov, ktori tuto situaciu zapricinuju.

Dobrý deň,
každý majiteľ psa má povinnosť pri venčení svojho psa zabezpečiť, aby pes bol na vôdzke a v prípade vykonania potreby psom je povinný tieto výkaly pozbierať. Obec zabezpečila umiestnenie nádob na psie exkrementy aj s vreckami. Ocenila by som, keby aj občania, ktorí sú svedkami takéhoto správania  sa "neprispôsobivých" psíčkarov, na to upozornili, resp. oznámili to na Obecný úrad.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
na zaciatok pochvala za zmenu organizacie dopravy na ulici Visnova. Dalej prosim odpoved na otazky:
1. je prosim mozne zmenit/upravit spomalovak na Visnovej ulici? Je sikmy a navyse dost vysoky, mnoho aut ma problem prejst nim.
2. na uliciach Visnova, Jahodova, Broskynova sa v poslednej dobe vo vecernych hodinach pomerne casto vyskytne problem s verejnym osvetlenim. Svetlo nesvieti vobec, na ostatnych uliciach, ako aj na hlavnej ceste je osvetlenie funkcne. O nefunkcnosti osvetlenia nie su informacie na stranke. Mate informacie o vypadkoch?
Dakujem za odpovede.
Rado

Dobrý deň,
Ďakujem za informácie.  Naši externí pracovníci preverili skutkový stav, zistené závady boli odstránené a verejné osvetlenie by už malo fungovať bez problémov, k spokojnosti občanov tam bývajúcich. Čo sa týka spomaľovača na Višňovej ulici, po konzultácii s odborníkmi  Vás budem informovať.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekný deň p. starostka,
zo strany Pezinka starostovia obcí navrhujú nový spôsob dopravy električkou, hoci majú v tých obciach vlaky, čo Malinovo nemá a cesty ráno sú neskutočne upchaté. Aké návrhy má obec Malinovo, keď dovolila takú neskutočnú výstavbu ako sú Tri vody a NEZABEZPEČILA INFRAŠTRUKTÚRU K TOMU PRINÁLEŽIACU? Vy necestujete na 8mu hodinu do Bratislavy však pani starostka? Nečinnosť v tejto sfére považujeme za výsmech občanov Malinova, ktorých záujmy máte zastupovať.
S pozdravom Eva Krištofiaková


Dobrý deň,
výstavba v Malinove prebieha tak, ako bola schválená v územnom pláne obce. Cestná doprava je problematická a je záťažou pre cestujúcich občanov. Bohužiaľ, nie je to len výstavbou v Malinove, ale i výstavbou v okolitých obciach. Cestnú dopravu na regionálnych cestách II. a III. triedy, ktoré sú vo vlastníctve BSK, obec nevie vyriešiť. Po vybudovaní obchvatu obce Most pri Bratislave, s ktorým sa má začať v tomto roku,  sa premávka cez Malinovo iste uvoľní. Len pre informáciu som si dala pred tromi týždňami urobiť malý prieskum. V čase od 06.00 do 09.00 hodiny na Bratislavskej ulici bolo napočítaných 1691 áut (autobusy, nákladné autá, osobné autá) smerom na Most pri Bratislave, z toho 250 išlo z Troch vôd, čo znamená, že cez Malinovo prechádzajú autá aj zo Zálesia, Ivánky pri Dunaji a od Tomášova a ostatných obcí.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
k príspevku o zdravotníctve by som aj ja rada pridala pár slov. Určite som za to, aby v dedine zdravotné stredisko bolo pacientom k dispozícii 5 dní v týždni a z toho aj niektoré dni v poobedňajších hodinách. Po nedávnom zážitku by som uvítala aj mladší, pružnejší a schopnejší zdravotnícky personál (doktor aj sestrička). Pacientov zdravotný stav treba riešiť s veľkou vážnosťou a nie tipovať ako v lotérii. Čo nasvedčuje tomu, že si už naozaj zaslúžia odpočinok na dôchodku a nie „liečiť“ pacientov. Preto by som poprosila pani starostku, aby sa táto záležitosť začala riešiť.
Ďakujem
K.H.


Dobrý deň,
ako som už napísala, obec nemala zatiaľ dôvod riešiť rozšírenie ordinačných hodín v zdravotnom stredisku. Určite budem tieto návrhy konzultovať s pani doktorkou. Už dlhšiu dobu hľadám možnosti na vyriešenie nových priestorov pre zdravotné stredisko a dúfam, že sa nám to podarí. Obec prenajíma priestory lekárom, ale riešiť vek zdravotníckeho personálu jej neprináleží.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekný deň,
rád by som sa informoval, kde má byť postavená Billa, nakoľko na stránkach trivodymalinovo je informácia, že už sa začalo s výstavbou. Ďakujem.
Milan

Dobrý deň,
Billa má byť postavená za zákrutou z Mostu pri Bratislave do Malinova  (Božia muka) a bude sa nachádzať v katastri Most pri Bratislave.
Eva Godová,
starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, kedy bude mať aj naša dedina zdravotné stredisko celých 5 dní v týždni k dispozícii. Sme dosť veľká dedina, aby tu doktori boli pre nás celý týždeň, poprípade by som už aj doktorov pomenila, nakoľko už sú v dôchodkovom veku.
Ďakujem, Zuzana


Zatiaľ neboli žiadne podnety občanov na úpravu ordinačných hodín obvodného lekára v Malinove. Budeme priebežne zisťovať, aká je situácia v ordinácii obvodného lekára.
Starostka obce Eva Godová
bullet
Vážení priatelia, v tejto rubrike uverejňujeme - tak ako je to uvedené v záhlaví - otázky a podnety, ktoré sú zaujímavé pre širokú verejnosť. Všetky číta starostka obce a poslanci. Odpovedať priamo pisateľovi je možné, ak uvedie svoju spiatočnú adresu.

Reklama

Na tomto mieste môže byť logo a reklama Vašej firmy. Informácie na email.