Deň obce pomaly doznieva


16.9.2016
Ešte sa vraciame k zážitkom, vymieňame si fotografie, ale Deň obce 2016 je definitívne za nami. Tých 25 skupín, ktoré sa podujali variť svoj guláš, zažili čarovnú atmosféru s vôňou dymu, cibule a mäsa, okorenenú priateľskými návštevami susedov a dobroprajnosťou. O výhru sa nikto veľmi netriasol, vychutnala si ju mládež so svojimi vtipnými nápadmi.

Na tréningovom ihrisku sa medzitým konala veľká súťaž 11 hasičských družstiev a fotografi sa kochali fešnými hasičkami. Ľudia sa bavili všade: väčšina sledovala popoludňajší zábavný program a tešila sa najmä z vitálnej Jany Kocianovej, ďalší posedávali až do večera medzi gulášnikmi a deti obdivovali hasičov a ich techniku. V tej pohode si málokto spomenul na obrovský kus prípravnej práce, ktorú odviedol tím pracovníkov z obecného úradu, poslanci obecného zastupiteľstva so starostkou obce; ešte aj guláš všetkým navarili. Srdečná vďaka za všetkých návštevníkov.
A kto nebol, nech ľutuje a nech si pozrie aspoň zopár fotografií.

Veľké poďakovanie


patrí všetkým firmám a jednotlivcom, ktorí sponzorsky podporili Deň obce:

Agro Malinovo, s.r.o.Malinovo
Mgr. Mészáros GabrielBratislava
First Cafe &PubMalinovo
FLORIL, s.r.o.Malinovo
Hamax, s.r.o.Malinovo
Chemstar, a.s.Bratislava
Insuria consulting, spol.s.r.o.Malinovo
LIESKO-STAV, s.r.o.Malinovo
Mäso-údeninyMalinovo
TERNO real estate, s.r.o.Bratislava
Pohostinstvo FüleMalinovo
Majerčáková Silvia – BYTREALTureň
Slovakia Auto, s.r.o.Malinovo
Stavebniny Horváth, s.r.o.Malinovo
Wiky, s.r.o.Malinovo
Nagyová BeátaMalinovo

5. ročník pohárovej súťaže hasičov


20.9.2016
o putovný pohár starostky obce Malinovo sa uskutočnil 10.9.2016. Súťaže sa zúčastnilo 16 družstiev – 5 ženských a 11 mužských. Muži z domáceho družstva získali druhé miesto s vynikajúcim časom 18,86 s. Prvé miesto získalo družstvo z Pezinka s výsledným časom 17,40 s.
Po skončení pohárovej súťaže prebehol aj 2. ročník Retro súťaže, domáce družstvo sa umiestnilo na druhom mieste s výsledným časom 58,49 s.  Prvé miesto získalo družstvo z Gabčíkova s výsledným časom 49,80 s. V kategórii žien vyhralo prvé miesto družstvo z Dulova s výsledným časom 19,88 s.

Na Žilíp sa vrátili farby


14.9.2016
Modrá loďka zažila ďalšiu opravu
Modrá loďka zažila ďalšiu opravu
Nadácia Ekopolis a Slovenská sporiteľňa ponúkli Malinovu a Zálesiu neobyčajnú pomoc pri obnove a čistení okolia Zelenej oázy a majáka. V piatok,  9. septembra, takmer 50-ti manažéri vymenili kanceláriu a počítač za pracovné rukavice, hrable či štetce a strávili poldeň pri skrášľovaní areálov na Malom Dunaji. Viac informácií

Školský rok naštartoval  


7.9.2016

"Malinovo rapídne rastie a zároveň mladne, detí do 15 rokov je stále viac. V tomto roku otvárame novú budovu školy a až tri triedy prvákov," uviedla vo svojom príhovore na otvorení školského roku starostka obce Eva Godová. Riaditeľka ZŠ PaedDr. Dajana Csóková doplnila presné údaje: "Na 138 žiakov, ktorí sa budú učiť v 7 triedach a popoludní pracovať v 7 oddeleniach ŠKD, tu čaká 16 pedagógov a 4 prevádzkoví zamestnanci". Rodičov zaujímali najmä organizačné zmeny v súvislosti s rozdelením žiakov do dvoch budov a deti si pritom nerušene šumeli s kamarátmi. Školský rytmus sa pomaly rozbieha.
Z prejavu starostky obce a riaditeľky ZŠ

Mini ihrisko opäť v perfektnom stave


19.6.2016
Športovci a návštevníci areálu TJ Malinovo už od skorej jari sledovali, ako sa postupne mení vzhľad miniihriska s umelou trávou. Po rokoch užívania bolo treba opraviť nielen samotnú hraciu plochu, ale aj vymeniť dotrhané nefunkčné siete v bránkach a ochranné siete okolo celého ihriska, vymeniť poškodené mantinely a stĺpiky a podobne.

Dobrovoľníci z TJ Malinovo sa s vervou venovali aj kultivácii okolia ihriska - sfunkčnili osvetlenie, vyčistili a opravili chodník okolo plochy a ponatierali aj krytú lavičku na prezliekanie a odpočinok. Ihrisko už naplno využívajú deti pri futbalových tréningoch a tiež obyvatelia a návštevníci obce Malinovo.
Projekt revitalizácie mini ihriska spracovalo a spolu s tímom dobrovoľníkov zrealizovalo občianske združenie TJ Malinovo, finančne ho podporila ČSOB nadácia.

Hasiči zahájili súťažnú sezónu


19.6.2016
Malinovskí hasiči si úvod svojej súťažnej sezóny nemohli predstaviť lepšie. V sobotu 11.6.2016 sa zúčastnili na 1. ročníku hasičskej súťaže o Pohár starostu obce Veľký Biel, ktorú po sľubnom výkone v konkurencii ôsmich družstiev aj vyhrali. Veríme, že ich športový duch a dobré výkony budú sprevádzať počas celého roka 2016.

Malinovské leto 2016


2.6.2016
Základná organizácia Csemadoku v Malinove s podporou Oblastného výboru Csemadoku v Senci a Obce Malinovo pripravila kultúrny program Malinovské leto, ktorý sa uskutoční 18. júna 2016 o 16.30 pri poľovníckej chate v Malinove. Účinkovať bude Komorný folklórny súbor Szőttes, kabaretní umelci z Maďarska Beregi Péter a Heller Tamás, spevácky talent z roku 2011 László Attila a deti z MŠ v Tomášove. Sprievodné slovo bude v dvoch jazykoch. Vstupné pre dospelých 3 eurá, deti vstup zadarmo.
fileMalinovské leto - leták (10,02 MB)

Rozprávkový deň detí


7.6.2016
Rodinné centrum Família, obec Malinovo a spoločenské organizácie obce pripravili v sobotu 4.júna deťom k sviatku krásne podujatie - Rozprávkový les. Desať rozprávok doslova ožilo a vtiahlo našich najmenších do deja. Mladí dobrovoľníci si pripravili perfektné kostýmy a zabávali sa spolu s deťmi. Deti si užili aj sprievodné atrakcie - skákací hrad, prehliadku hasičských áut, ale asi najviac kúzelníka s balónovou šou. Zabával ich pod strieškou aj v daždi.
Ďakujeme všetkým, ktorí s láskou prispeli k zábavnému popoludniu, či už koláčikom alebo svojím osobným vkladom. Desiatky detí si odniesli krásny zážitok.
Viac fotografií Riša Gážiho na http://richardgazi.com/albums/dendeti/

Územné kolo hry Plameň


1.6.2016
Súťažné družstvo z Malinova sa dňa 28. mája 2016 zúčastnilo územného kola hry Plameň, ktoré sa konalo po prvýkrát v Senci. A keďže počasie nám prialo, dohromady sa na disciplíny požiarny útok s prekážkami – CTIF a štafetu zozbieralo 12 kolektívov.
Detské družstvo Plameň z Malinova na čele s veliteľom Jakubom Haškom v zložení Matyáš Vyoral, Richard Pavlikán, Lucka a Kaja Zikmundové, Rudi Horváth, Nina Bystrianska, Tim Quirchmayr, Timo Šteffek, doplnení o náhradníkov Simonu Královú a Sama Beniána sa umiestnilo na nádhernom 2. mieste! Viac informácií

Program pre mamy


10.5.2016
pripravili deti zo základnej školy a zo súboru Margaréta a v krásnom májovom počasí ho predstavili všetkým mamičkám a babičkám na Deň matiek. Podľa účasti mamičiek a ich spokojnosti sa program pre mamy určite v obci ujme.

Rodinné centrum Família zorganizovalo pre všetkých občerstvenie - mamy napiekli koláčiky, pripravili nátierky, pekáreň Kvetoslavov ako sponzor poskytla chlebíky, FCSP Malinovo prispel džúsikmi pre deti a krásny darček - koláčik v tvare srdiečka pripravila pre maminy a babičky firma Floril. Akciu podporila starostka a obec Malinovo, ďalej firma Sign Consulting, s.r.o. a predajňa Bio Rio.

Zápis budúcich prváčikov


26.4.2016
Dňa 15. apríla 2016 sa uskutočnil v Základnej škole v Malinove zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok 2016/17. O tom, že záujem o tunajšiu školu z roka na rok stúpa, svedčí aj počet zapísaných detí. Celkovo nastúpi do školy 52 žiakov, ktorí sa budú učiť v dvoch prvých triedach.

Darcovia krvi v apríli


26.4.2016
Poďakovanie patrí pätnástim občanom Malinova, ktorí 15. apríla 2016 odovzdali bezplatne krv:

Ing. Bokrosová Mária, Bartakovics Vladimír, Csenkey Vendelín, Demková Antónia, Gubelová Eva, Kollerová Andrea, Martinská Melinda, Peller Ján, Peller Marek, Peller Juraj, Rapcová Jana, Roll Martin, Ing.Nagy Peter, Oberhauser Richard, Ing. Zsigmondová Gabriela.

Malinovský pohár Nordic Walking


25.4.2016
Nordic Walking 2016Prvé podujatie, organizované samostatne pre Nordic Walkerov v roku 2016 - Malinovský pohár sa uskutočnil 16.4.2016. Malinovský pretek v severskej chôdzi na 5, 10 a 21,1 km si užilo spolu 126 pretekárov. Podujatie je druhým zo šiestich pretekov celoročnej bodovanej Nordic Walking súťaže. Celý deň sa niesol v znamení zdravého pohybu, výživy a zábavy. Úroveň preteku bola vysoká, zúčastnili sa takmer všetci úradujúci majstri Slovenska a viacerí majstri Európy. Na trati nechýbal ani Slovák Andrej Végh, ocenený z Majstrovstiev sveta. Viac informácií a výsledky

Hasiči na pretekoch v Gáni


25.4.2016
Najmladší hasiči znovu s medailami
Najmladší hasiči znovu s medailami
Dňa 23. apríla 2016 sa uskutočnil v Gáni 2.ročník branného preteku, pozostávajúci z desiatich disciplín, ktoré museli deti zvládnuť. Na brannom preteku sa zúčastnilo 26 družstiev, 12 v mladšej kategórii a 14 v staršej kategórii. DHZ Malinovo postavilo tri družstvá, v každej kategórii jedno a plus ešte družstvo našich najmenších – mini družstvo. Obe naše družstvá vyhrali prvé miesto. Viac informácií

Súťažná sezóna hasičov začala úspešne


6.4.2016
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
V sobotu 2.4.2016 sa v Malinove konal 3. ročník jarného branného preteku detí – hasičov. Ukážkové počasie sa postaralo o veľký záujem zo strany súťažiacich. Ich počet totiž prekročil všetky očakávania. Z 12 obcí sa zúčastnilo 26 súťažných družstiev. Svoje zastúpenie mali obce zo Seneckého, Pezinského, i Galantského okresu. Malinovo reprezentovali dve družstvá v kategórii starších detí a jedno družstvo v kategórii mladších detí. Celoročná práca mladých malinovských hasičských nádejí a ich trénerky M. Tanczerovej sa pretavila do dvoch prvých miest a jedného druhého miesta. Viac informácií

Noc s Andersenom


5.4.2016
Malinovskú Noc s Andersenom, na ktorú sa prihlásilo 61 detí, očarili dvaja živí autori a jeden klasik. Branislav Jobus prišiel k nám v deň svojich narodenín a zaujal deti svojou láskavosťou, humorom i spevom. Deti si šuškali, že je to Čech, ale záhoráčtine dobre rozumeli. Jeho knižky s obrázkami maliara Igora Derevenca išli na dračku. Majster Derevenec deti fascinoval, keď pred ich očami namaľoval muflóna Ancijáša ako živého (teda ako v knižke). Viac informácií

Výsledky turnaja v stolnom tenise 2016


28.3.2016
Stolný tenis je v Malinove populárny a pravidelné turnaje majú vysoký štandard. Vďaka patrí hlavnému organizátorovi Ing. Ladislavovi Fazekasovi za perfektnú organizáciu turnajov a tiež sponzorom a podporovateľom za materiálnu pomoc.
V tomto roku bolo na turnaji 16 dospelých účastníkov, medzi nimi dôchodcovia z Bratislavy, ale aj účastník z Francúzka. V mládežníckej kategórii do 15 rokov sa do súťaží zapojili deviati borci. Nálada bola dobrá, bojovalo sa ako o život. Finále dospelých malo vysokú úroveň, dvíhalo obecenstvo zo sedadiel.
Viac informácií

Návraty na pekné miesta II.


21.3.2016
Prvý jarný deň na Žilípe sme privítali malými modrými fialkami a opravenými zariadeniami, ktoré všetci môžeme využívať.

Opravy previedla firma Jána Pilinského z prostriedkov, ktoré získalo OZ Pro Eberhard ako odmenu z Nadácie Ekopolis za najlepší projekt roka. Celkový dojem môžu ešte vylepšiť nové nátery altánku, lavičiek a ostatných komponentov. Po sviatkoch pozývame na brigádu všetky ochotné ruky; ak sa nám spoločne podarí uchrániť miesto pred vandalmi, po celý rok sa budeme tešiť z pekných miest pri rieke.Opýtajte sa / Napíšte nám

Vážení priatelia, z tohto miesta môžete odoslať starostke a poslancom OZ svoj nápad, názor alebo otázku. Na všetky budeme priebežne odpovedať. Témy, zaujímavé a podnetné pre širokú verejnosť, budeme sprístupňovať v rubrike Z vašej pošty.

Z vašej pošty

bullet
Dobrý deň, čím to je, že za posledný mesiac som 4-krát prišiel do zberného dvora počas dňa/času, keď mal byť otvorený a nikto tam nebol? Nemôže byť na stránke oznam, že zberný dvor bude zatvorený?

Dobrý deň,
Zberný dvor v Malinove na Tomášovskej ulici funguje od svojho otvorenia podľa otváracích hodín, ktoré sú vyvesené na webe aj na vstupe do areálu Zberného  dvora. Nestalo sa, že by nebol otvorený, čo môžeme deklarovať tým, že sa vedie evidencia, z ktorej vieme, koľko občanov na Zbernom dvore bolo a v ktoré dni. Keď náhodou nastala zmena, vždy bol daný oznam na web alebo do informačnej tabule. Ak máte takéto skúsenosti, je to potrebné riešiť so mnou a volať na moje telefónne číslo, ktoré je uverejnené na webovej stránke obce Malinovo.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
opakovane Vás žiadame o riešenie stavu pozemkov medzi ulicami Hviezdna a Drieňová smerom k Malému Dunaju. Od posledného príspevku sa zmenilo akurát to, že burina a náletové dreviny sú 2 metrovej výšky. To je obec bezmocná voči jednej arogantnej osobe - majiteľke?


Obec Malinovo vyzvala vlastníkov pozemkov nachádzajúcich sa medzi Hviezdnou a Drieňovou ulicou na odstránenie nežiaduceho stavu (pokosenie buriny) do 31.5.2016. Nakoľko tak neurobili, celý spis bol postúpený 2.6.2016 na Okresný úrad Senec, odbor pozemkový a lesný, ktorý je kompetentný ďalej pokračovať v riešení situácie.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
chcem sa spytat ako a komu konretne sa zlepsili sluzby posty tym, ze ste okliestili otvaracie hodiny?! V stredu bol jediny den, kedy si mohol normalne zamestnany clovek vybavit nieco na poste, lebo bola otvorena az do 19. Vzdy tam bola rada az po dvere - skor som cakala, ze v ramci vyjdenia v ustrety zakaznikom sa hodiny predlzia na neskor, prip. sa otvaracie posunu na skor. Odteraz si normalne zamestnany clovek bude musiet zobrat dovolenku, aby stihol (ci pockal) otvorenu postu. Normalne pracujuci clovek - o 7 do prace a o 17 doma.
(Prišli tri ďalšie príspevky na rovnakú tému)


O úprave otváracích hodín na pošte v Malinove už obec rokovala so zástupcami Slovenskej pošty a po dohode sa vrátime k pôvodným otváracím hodinám. O tejto úprave budeme občanov informovať na webstránke i cez SMS rozhlas.

Eva Godová, starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či sa neplánuje údržba zanedbaného basketbalového ihriska v areáli zámockého parku. Ďakujem za odpoveď
Martin


Obec Malinovo neplánuje údržbu basketbalového ihriska, nakoľko väčšinový spoluvlastník BSK plánuje revitalizáciu celého parku.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
chcem sa informovat, sused ktory kupil vedlajsi pozemok ma pred vstupom na nas pozemok stavebny material priamo na ceste, brani tak vstupu auta na nas pozemok. Je mozne to nejako riesit v pripade ze ho neodstrani? Dakujem za odpoved


Každý občan, ktorý používa verejné priestranstvo na uskladnenie stavebného alebo iného materiálu, je povinný toto ohlásiť na OcÚ, kde mu bude vydané povolenie na dočasné užívanie priestranstva. Obec Malinovo má VZN č.3/2005 o dodržiavaní čistoty a poriadku na území obce Malinovo a VZN č. 1/2012 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktoré upravujú povinnosti vlastníkov pozemkov a verejných priestranstiev.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den, chcem sa opytat na aktualny stav a najblizsie kroky pre projekt cyklochodnika do Vrakune. V novembri 2014 tu bol clanok o planovanej trase. Za pekneho pocasia sa da prejst za cas aj kratsi ako autom v zapche smerom na Zalesie, potom cez pole a po lavom brehu Maleho Dunaja az do Vrakune, ale ked naprsi, tak sa smykat cez kaluze a blato nie je schodna cesta do prace a treba cakat par dni kym to preschne (ak znovu nenaprsi). Dostojnejsia cesta pre cyklistov by pomohla nielen im, ale aj skratila kolony aut pre vodicov. Dakujem za odpoved.
Martin

Dobrý deň,
projekt cyklochodník do Vrakune je zatiaľ v riešení, nakoľko v katastri obce Most pri Bratislave sú nevysporiadané pozemky, cez ktoré by mala trasa cyklochodníka viesť.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Chcel by som sa posťažovať na niektorých obyvateľov, ktorí bývajú resp. majú dvory pri ramene malého Dunaja, ako sa idem smerom na Žilip, že tam sústavne vyhadzujú buriny, pokosenú trávu, kúsky odrezaných stromov a teraz naposledy som si všimol, že sú tam pohodené aj kúsky stavebného materiálu. Ľudia si tam robia úpravy pozemkov - dvorov a všetok odpad vyhadzujú k vode, aj keď v obci mame zberný dvor.
Dakujem


Dobrý deň,
Obec Malinovo pre svojich občanov vytvorila podmienky a možnosti na separovanie a zber odpadu. Možno by pomohlo, keby samotní občania, ktorí sú svedkami sypania smetí na rôzne iné miesta, oznámili tých nezodpovedných občanov na Obecný úrad v Malinove. Snažíme sa zabezpečiť čistotu a poriadok v obci a v jej okolí, ale v tomto nám môžu pomôcť občania.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcel by som sa Vás spýtať, či sa do budúcnosti neplánuje z Agátovej ul. jednosmerka. Ľudia parkujú na chodníkoch a niekedy je problém sa vyhnúť oprotiidúcim vozidlám. Ďakujem.


Ďakujem za podnet, budeme sa týmto návrhom zaoberať.

S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň, jedným z bodov OZ bude cyklotrasa - náučný chodník Záleský most - Hviezdna ulica. Dúfame, že sa bude venovať pozornosť aj stavu pozemkov medzi Hviezdnou ulicou a Drieňovou ulicou. Ide o neskutočne zanedbané 3 alebo 4 pozemky už s náletovými stromami, burinou aj odpadom. Zároveň by sa mala venovať aj pozornosť vodeniu psov, podotýkame, že psov veľkých, dokonca bojových plemien bez vodítka a náhubku. Už opakovane došlo k napadnutiu týmito psami iných psov, dokonca aj dieťaťa. Prosíme o riešenie tohto stavu skôr, ako príde k  tragédii.
Obyvatelia Hviezdnej ulice

Dobrý deň,
každý majiteľ pozemku je povinný sa oň v zmysle zákona č.220/2004 Z.z o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy riadne starať. Tak ako každý rok, aj v tomto roku sme vyzvali majiteľov zaburinených pozemkov na odstránenie nežiaduceho stavu na ich pozemkoch do určitého termínu. V prípade, že tak neurobia, postupujeme celú záležitosť na riešenie odboru pozemkového a lesného OÚ v Senci. Každý majiteľ psa je povinný sa riadiť zákonom č.282/2002 v znení neskorších predpisov.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
výstavba novej ZŠ a MŠ nepochybne rodičov poteší, ale naozaj sa nenašiel vhodnejší pozemok ako vtesnať ich na pásik peknej zelene pred vstupom do záhradickej školy? Nebolo vhodnejšie postaviť ich na Troch vodách - kde by deti mohli prísť do školy aj samé a peši? Nevieme si predstaviť raňajšiu a poobedňajšiu premávku na Višňovej s výjazdom na Bratislavskú potom, čo tam budú škola + škôlka otvorené. Je to trochu nepraktické pre Tri vody aj pre rodiny na opačnej strane obce - Adyho ul atď. Viem, že je to už teraz asi bezpredmetné, ale je to tak isto ťažkopádne riešenie, ako dovoliť postaviť sklady a frekventované stavebniny doprostred zastavanej časti obce (Horváth), kým na jej druhom konci v smere na Tomášov podobné už postavené objekty zívajú prázdnotou. Ale inak v pohode, treba zastupiteľstvo tiež pochváliť, že konečne vyriešilo zberný dvor demokraticky - pre všetkých obyvateľov obce. Zdravím.


Dobrý deň,
obec po zvážení všetkých možností na výber pozemku pre účely výstavby novej budovy základnej školy sa rozhodla pre jediné možné riešenie. V tomto areáli bude umiestnená iba základná škola, do ktorej bude prístup z areálu internátu. Popri oplotení tohto pozemku na Višňovej ulici bude vybudovaný chodník pre peších a v areáli internátu SZŠ budú vytvorené parkovacie miesta. Škola bude slúžiť deťom z celého Malinova. Stavebniny Horváth a WIKY sú umiestnené v časti, ktorá je určená územným plánom obce na podnikanie. Ich umiestnenie bolo takto schválené práve preto, aby nezasahovali do zastavanej časti Troch vôd. Na Tomášovskej ulici sú objekty vo vlastníctve Agro Malinovo, ktoré má s nimi podnikateľský zámer.   

S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Tých 19 ušľachtilých pekných stromov pred záhradníckou školou je skutočne veľká finančná a najmä estetická škoda.

Dobrý deň,
úprimne mi je ľúto každého stromu, ktorý musí byť vyrúbaný, ale pri všetkej snahe umiestniť budovu Základnej školy tak, aby sme výsadbu zachovali, to nebolo možné. Je samozrejmosťou, že priebežne sa pripravuje plán náhradnej výsadby drevín a úpravy areálu školy osobou odborne spôsobilou, aby sme zabezpečili dostatok zelene v tejto časti obce.

S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekny den, pani starostka,
chcel by som sa informovat, ci sa neplanuje prepojenie chodníkom medzi obcami Malinovo a Most pri Bratislave?
Dakujem Johan


Áno, túto otázku som konzultovala aj s obcou Most pri Bratislave a dohodli sme sa, že projekt chodníka spájajúceho obidve obce (katastre) budeme riešiť, čo znamená spracovanie geometrického plánu, riešenie vlastníckych vzťahov, stanoviská  BSK a Regionálnych ciest atď. A v neposlednom rade zabezpečiť financie na realizáciu.   

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Chcem sa opytat, ako je mozne riesit situaciu s "neprisposobivymi" psickarmi, nakolko je ulica Vrbova a prilahle ulice posiate mega velkymi vykalmi (vratane cesty a chodnikov). Doteraz tu tento problem nebol, ale pristahovalo sa do jedneho domu asi 6 velkych dospelych psov, ktori tuto situaciu zapricinuju.

Dobrý deň,
každý majiteľ psa má povinnosť pri venčení svojho psa zabezpečiť, aby pes bol na vôdzke a v prípade vykonania potreby psom je povinný tieto výkaly pozbierať. Obec zabezpečila umiestnenie nádob na psie exkrementy aj s vreckami. Ocenila by som, keby aj občania, ktorí sú svedkami takéhoto správania  sa "neprispôsobivých" psíčkarov, na to upozornili, resp. oznámili to na Obecný úrad.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
na zaciatok pochvala za zmenu organizacie dopravy na ulici Visnova. Dalej prosim odpoved na otazky:
1. je prosim mozne zmenit/upravit spomalovak na Visnovej ulici? Je sikmy a navyse dost vysoky, mnoho aut ma problem prejst nim.
2. na uliciach Visnova, Jahodova, Broskynova sa v poslednej dobe vo vecernych hodinach pomerne casto vyskytne problem s verejnym osvetlenim. Svetlo nesvieti vobec, na ostatnych uliciach, ako aj na hlavnej ceste je osvetlenie funkcne. O nefunkcnosti osvetlenia nie su informacie na stranke. Mate informacie o vypadkoch?
Dakujem za odpovede.
Rado

Dobrý deň,
Ďakujem za informácie.  Naši externí pracovníci preverili skutkový stav, zistené závady boli odstránené a verejné osvetlenie by už malo fungovať bez problémov, k spokojnosti občanov tam bývajúcich. Čo sa týka spomaľovača na Višňovej ulici, po konzultácii s odborníkmi  Vás budem informovať.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekný deň p. starostka,
zo strany Pezinka starostovia obcí navrhujú nový spôsob dopravy električkou, hoci majú v tých obciach vlaky, čo Malinovo nemá a cesty ráno sú neskutočne upchaté. Aké návrhy má obec Malinovo, keď dovolila takú neskutočnú výstavbu ako sú Tri vody a NEZABEZPEČILA INFRAŠTRUKTÚRU K TOMU PRINÁLEŽIACU? Vy necestujete na 8mu hodinu do Bratislavy však pani starostka? Nečinnosť v tejto sfére považujeme za výsmech občanov Malinova, ktorých záujmy máte zastupovať.
S pozdravom Eva Krištofiaková


Dobrý deň,
výstavba v Malinove prebieha tak, ako bola schválená v územnom pláne obce. Cestná doprava je problematická a je záťažou pre cestujúcich občanov. Bohužiaľ, nie je to len výstavbou v Malinove, ale i výstavbou v okolitých obciach. Cestnú dopravu na regionálnych cestách II. a III. triedy, ktoré sú vo vlastníctve BSK, obec nevie vyriešiť. Po vybudovaní obchvatu obce Most pri Bratislave, s ktorým sa má začať v tomto roku,  sa premávka cez Malinovo iste uvoľní. Len pre informáciu som si dala pred tromi týždňami urobiť malý prieskum. V čase od 06.00 do 09.00 hodiny na Bratislavskej ulici bolo napočítaných 1691 áut (autobusy, nákladné autá, osobné autá) smerom na Most pri Bratislave, z toho 250 išlo z Troch vôd, čo znamená, že cez Malinovo prechádzajú autá aj zo Zálesia, Ivánky pri Dunaji a od Tomášova a ostatných obcí.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
k príspevku o zdravotníctve by som aj ja rada pridala pár slov. Určite som za to, aby v dedine zdravotné stredisko bolo pacientom k dispozícii 5 dní v týždni a z toho aj niektoré dni v poobedňajších hodinách. Po nedávnom zážitku by som uvítala aj mladší, pružnejší a schopnejší zdravotnícky personál (doktor aj sestrička). Pacientov zdravotný stav treba riešiť s veľkou vážnosťou a nie tipovať ako v lotérii. Čo nasvedčuje tomu, že si už naozaj zaslúžia odpočinok na dôchodku a nie „liečiť“ pacientov. Preto by som poprosila pani starostku, aby sa táto záležitosť začala riešiť.
Ďakujem
K.H.


Dobrý deň,
ako som už napísala, obec nemala zatiaľ dôvod riešiť rozšírenie ordinačných hodín v zdravotnom stredisku. Určite budem tieto návrhy konzultovať s pani doktorkou. Už dlhšiu dobu hľadám možnosti na vyriešenie nových priestorov pre zdravotné stredisko a dúfam, že sa nám to podarí. Obec prenajíma priestory lekárom, ale riešiť vek zdravotníckeho personálu jej neprináleží.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Pekný deň,
rád by som sa informoval, kde má byť postavená Billa, nakoľko na stránkach trivodymalinovo je informácia, že už sa začalo s výstavbou. Ďakujem.
Milan

Dobrý deň,
Billa má byť postavená za zákrutou z Mostu pri Bratislave do Malinova  (Božia muka) a bude sa nachádzať v katastri Most pri Bratislave.
Eva Godová,
starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, kedy bude mať aj naša dedina zdravotné stredisko celých 5 dní v týždni k dispozícii. Sme dosť veľká dedina, aby tu doktori boli pre nás celý týždeň, poprípade by som už aj doktorov pomenila, nakoľko už sú v dôchodkovom veku.
Ďakujem, Zuzana


Zatiaľ neboli žiadne podnety občanov na úpravu ordinačných hodín obvodného lekára v Malinove. Budeme priebežne zisťovať, aká je situácia v ordinácii obvodného lekára.
Starostka obce Eva Godová
bullet
Vážení priatelia, v tejto rubrike uverejňujeme - tak ako je to uvedené v záhlaví - otázky a podnety, ktoré sú zaujímavé pre širokú verejnosť. Všetky číta starostka obce a poslanci. Odpovedať priamo pisateľovi je možné, ak uvedie svoju spiatočnú adresu.

Reklama

Na tomto mieste môže byť logo a reklama Vašej firmy. Informácie na email.